top of page

 

                                   ІНОКУЛЯНТ- РИЗОАКТИВ

 

                                                                                                   

                                                                                                Культура: соя, горох.

      Препарат Ризоактив випускається  марки Р,  які більш стійкі до пошкоджувальної дії чинників навколишнього природного         середовища.

Форми препарату: рідина.

Використання Ризоактиву значно поліпшує умови азотного живлення бобових культур сої або гороху завдяки його фіксації з атмосфери. Використання Ризоактиву за дотримання технології гарантовано збільшує врожайність сої на 0,2–0,8 т/га та забезпечує економію (20–35%) мінеральних добрив, підвищує якість зерна за вмістом білка на 20%–25%.

Діюча речовина: високоактивні конкурентоздатні штами Bradyrhizobiumjaponicum, адаптовані до ґрунтово-кліматичних умов України.

Вміст діючого чинника (титр бактеріальних клітин): в 1 г препарату близько  4 – 6 млрд.

Термін зберігання:

Ризоактив – Р – 6 місяців при температурі +5 – +15ºС;

Норма витрати: 2л/т насіння

Спосіб застосування: препарат використовується для передпосівної інокуляції насіння шляхом механізованої або ручної обробки посівного матеріалу.Використання препарату Ризоактив марка Р., дозволяє проводити обробку насіння сої/гороху за 1 місяць до посіву. 

Фасування: каністри 1 л, 5 л, 10.

Для отримання максимального ефекту від використання біопрепаратів, необхідно створити оптимальні умови як для росту і розвитку рослин, так і для функціонування мікроорганізмів.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Здорове насіння можна не протруювати, а при необхідності використовувати фунгіциди біологічного походження (Біополіцид) або хімічного (Февер, Скарлет, Максим, Вітавакс–200 ФФ та інші).

За необхідності можливе поєднання вище названих пропруйників (Біополіцид, Февер, Скарлет, Максим, Вітавакс–200ФФ) у одній баковій ємності з інокулянтом Ризоактив.

Додавання мікроелементів також можливе у одній баковій ємності з інокулянтом Ризоактив перед посівом.  Але необхідно памятати, що готувати та використовувати (обробляти посівний матеріал) робочий розчинмікроелементів та біопрепарату (Ризоактив), обмежено в часі, тобто від приготування робочого розчину до обробки насіння має пройти не більше 2 годин.

 

 

 

                                                                               ІНОКУЛЯНТ- РИЗОБОФІТ

 

 

 

 

 

 

Препарат призначено для передпосівної обробки насіння бобових культур. Використання препарату дає змогу поліпшити умови азотного (видалити) живлення бобових завдяки фіксації атмосферного азоту; підвищити врожай зерна та зеленої маси; збільшити вміст білка в рослинах. Використання РИЗОБОФІТУ забезпечує економію (20–35%) мінеральних добрив; за  бактеризації сої врожайність підвищується на 2,4–9,3 ц/га (12,6–61,6 %), а вміст білка та жиру в зерні зростає відповідно на 2,5  і 3,5 %.

РИЗОБОФІТ виготовляють для кожної бобової культури окремо, оскільки певні види бульбочкових бактерій утворюють бульбочки і фіксують азот лише на коренях рослини-господаря. Препарат для сої  випускається в двох формах – рідкій та порошкоподібній.

Ризобофіт (рідка форма) є високотехнологічним, не потребує використання прилипачів та може бути легко використаним для ручної так механізованої обробки.

Культури: соя, горох, конюшина, люцерна, люпин, еспарцет, вика, кормові боби, нут, буркун, квасоля.

Препарат зареєстрований в Україні (серія А №01663).

Вміст діючого чинника (титр бактеріальних клітин): в 1 мл препарату 6–7 млрд.

Термін зберігання: 2 місяці при температурі +5–+8ºС.

Норма витрати: 1л/т насіння зернобобових культур; 0,5л/100 кг насіння бобових трав.

Спосіб застосування: препарат використовується для передпосівної інокуляції насіння шляхом механізованої або ручної обробки посівного матеріалу. Бактеризація проводиться в день посів.  Схема застосування знаходиться на сторінці Інструкції.

Фасування: 1, 5, 10 л каністри.

Для отримання максимального ефекту від використання біопрепаратів, необхідно створити оптимальні умови як для росту і розвитку рослин, так і для функціонування мікроорганізмів.

 

 

 

                                        ПРОТРУЙНИК -БІОПОЛІЦИД

 

 

 

 

Препарат призначений для передпосівної обробки насіння сільськогосподарських культур. Пригнічує розвиток фітопатогенних грибів, сприяє активізації ростових процесів, підвищує імунітет рослин, покращує фітосанітарний стан ґрунту.

Ефективна дія біопрепарату залежить від багатьох факторів, але насамперед, від активності мікроорганізмів – біоагентів препаратів. На їх активність впливають: температурний режим, вологість, аерація, кислотність ґрунту, наявність достатньої кількості необхідних для розвитку рослин макро- та мікроелементів.

Культури: зернові, зернобобові, олійні, овочеві.

Діюча речовина: спорові бактерії Paenibacillus polymyxa.

Вміст діючого чинника (титр бактеріальних клітин): в 1 мл препарату не менше 2 млрд.

Термін зберігання: 3 місяці при температурі +5–+15ºС.

Норма витрати препарату: 0,4–0,5 л/т насіння зернових культур; 0,8–1 л/т насіння зернобобових культур; 1–5 мл/кг насіння овочевих культур; 1% розчин для замочування розсади овочевих; 10% розчин для обробки бульб картоплі.

Спосіб застосування: препарат використовується для передпосівної інокуляції насіння шляхом механізованої або ручної обробки. Бактеризація проводиться в день посіву або напередодні.

Фасування: 1, 5, 10 л каністри.

Пропонуємо новий підхід у захисті рослин, комплексне застосування хімічних протруйників та біофунгіцидів.

Метою протруювання насіння фунгіцидами-протруйниками є знищення різних видів інфекцій на поверхні насіння та в його зародку (летюча сажка). Необхідною умовою ефективності фунгіциду-протруювача є його дія на інфекції ґрунту.

Купуючи протруйники доцільно пам’ятати: на знищення яких інфекцій витрачаються гроші, і чи здатен такий протруйник знищити інфекцію, яка загрожує безпосередньо Вашому насінню.

Рекомендуємо систему захисту:

ХІМІЧНІ ПРЕПАРАТИ НА ОСНОВІ ТЕБУКОНАЗОЛУ + БІОПОЛІЦИД .

За спектром дії ця суміш не поступається найдорожчим протруйникам, але на відміну від них стимулює проростання насіння, підвищує імунітет рослин, покращує фітосанітарний стан ґрунту, дає додатковий врожай та є більш дешевою. В такій суміші тебуконазол не впливає негативно на біофунгіцид, тому кожен препарат діє повноцінно, знищуючи чутливу до препаратів інфекцію. Завдяки системній дії тебуконазол знищує внутрішньотканеву інфекцію, а живі організми – біоагенти препарату Біополіцид, приживаючись в ґрунті кореневої зони і продукуючи антибіотичні речовини впродовж вегетаційного періоду, знищують збудників хвороб, які були на поверхні насіння, та тих, що містяться в ґрунті.

 

 

                                                                                            

                                                                                                                    ФОСФОЕНТЕРИН

 

                                                                 

                                                                                

 

 

                                                                    

Препарат фосфатмобілізувальних бактерій, призначений для обробки насіння сільськогосподарських культур до сівби з метою покращення фосфорного живлення рослин, сприяє активізації ростових процесів, підвищує імунітет рослин. 

Бактерії-біоагенти препарату Фосфоентерин, розмножуючись у ґрунті кореневої зони рослин, продукують речовини, що перетворюють важкодоступні сполуки фосфору в легкодоступні. Фосфоентерин покращує розвиток рослин завдяки виділенню в ґрунт природних стимуляторів росту і вітамінів. Рослини, оброблені Фосфоентерином, краще переносять несприятливі погодні умови. Використання Фосфоентерину значно збільшує коефіцієнт використання рослинами сполук фосфору з мінеральних добрив.

Діюча речовина: Enterobacter nimipressuralis

Вміст діючого чинника (титр бактеріальних клітин): в 1 мл препарату не менше 6 млрд.

Культури: зернові, зернобобові, олійні та овочеві.

Термін зберігання: 2 місяці при температурі від +5 – +10 ºС.

Норма витрати препарату: 0,4–0,5 л/т насіння зернових культур; 0,8–1 л/т насіння зернобобових культур; 1–5 мл/кг насіння овочевих культур; 1% розчин для замочування розсади овочевих; 10% розчин для обробки бульб картоплі.

Спосіб застосування: препарат використовується для інокуляції насіння до сівби шляхом механізованої або ручної обробки посівного матеріалу. Бактеризація проводиться в день посіву

 

 

 

 

                                                                                                      Мочевин-К новітній клас супердобрив

     

 

                                                                            

 

 

 

 

 

 

В багато раз ефективніше по дії та врожайності традиційних добрив:  «Карбамід», «Мочевина», «Аміачна селітра»…

Основною складовою частиною є органічні кислоти трикарбонового циклу в поєднанні з органічним азотом. Має три види: «К1», «К2», «К6».

«Мочевин К1»(базове добриво) – посилює кореневу систему, біомасу рослин та їх імунну систему. «Мочевин К2» - сприяє розвитку додаткових пагонів та плодів, зменшує потребу рослин в волозі майже вдвічі, забезпечує дружнє дозрівання. «Мочевин К6» - для напівсухого протруєння насіння (1л на 1т), що забезпечує дружні сходи та більш розвинуті рослини.  

Один літр «Мочевин К1» по своїй ефективності дорівнює 100кг аміачної селітри або 10кг кристалону чи гумісолу, 1 літр «Мочевин К2» дорівнює 3кг декстрелу, 1л «Мочевин К6» - 2л «Марсу», що набагато зменшує витрати.

Крім своїх властивостей, «Мочевин К» в бакових сумішах з другими препаратами (фунгіцидами, гербіцидами, мікроелементами, традиційними добривами – карбамід, селітра…) «проводить» їх в клітку рослин, чим робить їх системними та змушує  їх працювати набагато ефективніше, тобто зменшує їх  витрати, дає економію коштів більш 20-30 грн/га.

 На основі добрива «Мочевин К» розроблена технологія дробного живлення рослин (внесення разом з «Мочевином» 8-10л/га «Карбаміду»…), що дозволяє відмовитися від внесення селітри, а вживання «Мочевину» разом з «Гаупсином» дозволяє відмовитися від засобів хімзахисту рослин.

 Таким чином, добриво Мочевин-К має переваги:

- ніяких додаткових витрат на підживлення, так як протруєння насіння та позакореневе підживлення проводиться в бакових сумішах одночасно з хімобробкою;

- повністю розчиняється (розбавляється) у воді без додаткових витрат праці та сумісне з всіма засобами захисту рослин.

- ніяких витрат часу та легка доступність при приготуванні бакових сумішей;

- не має баластних та шкідливих елементів (Cl,F та інш);

- не шкідливе для довкілля та грунтових вод, так як не вимивається та не фільтрується в грунті опадами та зрошенням;

- рентабельність від впровадження складає від 98 (ячмінь) до 100 (картопля, томати) відсотків;

- винесені в плоди кореневою системою азотні сполуки перетворює в вуглеводи, крохмали та білки.

Супердобрива класу Мочевин-К

Вражаюча ефективність, підтверджена нетоксичність: новітній клас супердобрив МК1, МК2 та МК6 для вирощування екологічно чистої продукції (норми підживлення 0,5-1 літр на гектар обприскуванням рослин 0,2-1% водним розчином), а дія заснована на активізації фотосинтезу (зворотне гербіциду) та системності, в т.ч.:

Мочевин-К1- обприскування каротоплі, ріпаку, ячменю, гороху, томатів та ін. 0.2-1% водним розчином (0.5-1 л/га в фазі 5-7 листочків) підсилює ріст коренів, які охоплюють більший обсяг грунту, за рахунок чого утворюються додаткові пагони та біомаса. На відміну від стимуляторів, викликаючих подовження рослин явище - тропізму, МК потовщує стебла, сприяє активізації процесу фотосинтезу, квітка та плодоутворенню, прискоренню дозрівання та проявляє фунгіцидно-реппелентні властивості.

Мочевин-К2 - в бакових сумішах з гербіцидами прискорює та значно покращує їх дію. Знімає стресову дію гербіцидів на ячмінь та пшеницю. За рахунок потовщення шийки колоса, підсушуючи зерно в колосі, зберігає від вимивання клейковину, застерігає від запалу та зменшує ІДК на 10-20 одиниць. Фунгіцидні та антиферамонні якості препарату значно зменшують наявність хвороб та шкідників на рослинах. Рекомендована норма на ячмінь 0,5 л/га, на пшеницю 1л/га. Інші культури: в нормі 0,5 л/га працює як стимулятор, 1 л/га як ретардант, а в нормі 3 л/га як дисикант.

Мочевин-К6 має у складі Мочевин-К1 та кріопротектор, а це сприяє тому, що навіть безнадійно спляче, проінкрустоване із розрахунку 30 мл на кілограм, насіння "вистрілює" на 4-5 день після висіву. Невілює стреси в рості від похолодання та посухи.

МК1, МК2, МК6 сумісні з гербіцидами. В бакових сумішах значно прискорюють та покращують їх дію. Добрива не токсичні для риб, бджіл, водоростей, за якісними показниками значно перевищують існуючі аналоги, а по відношенню ціна/ефект не мають собі рівних (звіти інституту цукрових буряків, ІЗПР, інституту гідробіології та університету ім. Шевченко).

Основою виробництва препаратів серії Мочевин-К є регулятори росту рослин, органіка, мікроелементи. Та на відміну від інших (Кристалон, Кеміра NPK, Міком, Нітрофоска, Растворин, Реаком),кожен з препаратів М-К володіє системністю, вже через півгодини після підживлення бере участь в водообміні між клітинами, в бакових сумішах "проводить" з собою засоби захисту рослин, за рахунок чого значно покращує імунну систему, вдвічі дію гербіцидів та фунгіцидів, при цьому нівелюючи іх стресову дію. Сприяє кращому засвоєнню азотних добрив, перетворюючи на додаткову продукцію.

 

                                                            ГАУПСИН

                                                                                                              препарат інсекто – фунгіцидної дії

 

Новий мікробіологічний препарат комплексної дії, що створений на основі двох штамів Pseudomonas aureofaciens, які проявляють антимікробну, антифунгальну, ентомопатогенну і ріст-стимулюючу дію, призначений для захисту плодових і сільськогосподарських культур від хвороб і шкідників.

Препарат не просто знищує збудників хвороб і пригнічує їх розвиток, а й спричиняє лікувальну дію на рослини.

Гаубсин з успіхом використовується для передпосівної обробки насіння та бульб, замочування кореневої системи розсади, обробки рослин проти шкідників і хвороб в період вегетації та прикореневого внесення разом із поливною водою.

Рідка форма Гаубсина - нативна культуральна рідина з титром 5x109 кл./мл, характеризується високим рівнем активності на протязі трьох місяців зберігання.

Переваги застосування Гаубсину:

ü Гаубсин можна застосовувати в будь-яку фазу розвитку рослин: від сходів до плодоношення. Препарат застосовують для захисту від шкідників і хвороб польових, овочевих, баштанних культур, виноградників, плодових, паркових і лісових насаджень, а також в квітникарстві та в умовах закритого грунту.

ü Препарат пригнічує на 94-96% розвиток практично усіх хвороб, що викликаються грибами: оїдіум, мільдь, чорна плямистість, сіра гниль, борошниста роса, аскохітоз, вертицильоз, септоріоз, фузаріоз, пероноспороз, тверда сажка та ін. Також препарат спричиняє пригнічуючи дію вірусних хвороб, а його ефективність проти тютюнової мозаїки може сягати 80-97%.

ü Відмічена висока ефективність проти личинок яблуневої плодожерки, так в середньому препарат знищує до 94% личинок яблуневої плодожерки (1-5 покоління). Також Гаубсин зарекомендував себе як ефективний препарат проти таких шкідників, як попелиці, багатьох видів листокруток, п'ядунів, вогнівок, плодожерок та ін.

ü При застосуванні по вегетуючих рослинах впродовж вегетації препарат проявляє також ріст-стимулюючу дію, внаслідок чого підвищується стійкість рослини до борошнистої роси на зернових, фітофторозу на картоплі, фітофторозу та макроспоріозу на помідорах та сприяє підвищенню врожайності вказаних культур на 14-70%.

ü Гаубсин гальмує ріст льодоутворюючих бактерій Pseudomonas syringae pv., цим самим захищаючи рослини від ушкоджень при заморозках.

ü Препарат можна використовувати в складі бакових сумішей разом із хімічними пестицидами, окрім тих, що містять мідь та ртуть.

ü Препарат не викликає резистентності у шкідників та збудників хвороб, тому з часом не виникає потреби у збільшенні норми використання препарату.

ü Препарат не спричиняє шкідливого впливу на навколишнє середовище, негативної дії на людей, теплокровних тварин, риб, бджіл та інших корисних організмів біоценозу, а також не є фітотоксичним для культурних і дикоростучих рослин.

Препаратом обприскують рослини при відродженні гусениць, або першій ознаці захворювань, за вегетацію проводять 2-4 обприскування з нормою витрати робочого розчину 400-1200 л/га.

Правила зберігання препарату.

Препарат зберігати при t° від +2°С до +15°С в темному, захищеному від прямих сонячних променів місці, окремо від отрутохімікатів. Підвищення температури при зберіганні призводить до зменшення терміну придатності препарату. Не рекомендується зберігати робочий розчин більше 1 доби.

Термін придатності препарату – 3 місяці.

 

                                                         ТРИХОДЕРМІН

                                                  Препарат виготовляється на основі гриба з антагоністичними властивостями Trichoderma lignorum

 

Використовується для захисту сільськогосподарських та декоративних культур проти всіх видів гнилей та хвороб листового апарату у відкритому та закритому грунті. Подавляє розвиток фітопагогенів шляхом прямого паразитування, конкуренції за субстрат, виділення ферментів (хітиназа, целюлоза, глюконаза) та ін. При своїй життєдіяльності виділяє антибіотики: аламетицин, гліотоксин і вірілін, які стримують розвиток фітопатогенних грибів.

Крім цього препарат посилює процеси амоніфікації та нітрифікації, мобілізації фосфатів та калію, збагачує грунт рухливими формами поживних речовин, стимулює ріст і розвиток рослин, підвищує їх стійкість до хвороб. Збільшує врожайність на 20%. На 20% стримує розвиток галових нематод.

Зберігається в сухому приміщенні при температурі від +4 0 С до3-х місяців.

 

Способи застосовування триходерміну

1.     Передпосівний обробіток грунту триходерміном. Норма використання – 5-10 л препарату на 100 л води.

2.     Обробіток насіння перед посівом: 2 л препарату на 1 т насіння

3.     Внесення в торфоперегнійні горщечки - 5 мл під одну рослину.

4.     Внесення в лунки при висадці розсади  - 5мл.

5.     При пікіровці розсади замочувати кореневу систему в  5-10% розчині триходерміну.

6.     Полив рослин у зону кореневої шийки – 5 мл.

7.     В період вегетації  при любій фазі розвитку рослин -  3-5л/га.

8.     Парникові рами  - 150-200 мл  препарату  розчинити у 2-3 л води, використати на 1  кв.м .

Передпосівний обробіток насіння триходерміном-біо можна проводити механізованим методом, використовуючи ПСШ-3, ПС-10 та інші машини або при невеликих об’ємах роботи вручну в день посіву. Для цього необхідно до 8 дм3(л) води додати 2дм3(л) препарату і використати для обробітку 1 т насіння. Не даючи суспензії відстоятись, наносять її на насіння, яке потім ретельно перемішують до рівномірного розподілу рідини. Оброблене насіння необхідно берегти від дії прямого сонячного проміння та перегрівання.

Обприскування рослин. Перед використанням обов язково струсити до однорідної маси і процідити через марлеву або капронову тканину.

Обробку проводити після 18 годин, профілактично. Повторні обробки через 7-10 днів.

Норми використання. На 1 гектар вносять рідини не менше: наземним обприскувачем 200 дм3(л),на присадибних ділянках 10 дм (л) л на 2 сотки.

Заходи безпеки. Біопрепарат не шкідливий для людей, теплокровних тварин, птахів, риб, не накопичується в рослинах, не забруднює навколишнього середовища. При роботі додержуватися загально прийнятих правил безпеки.

Умови зберігання. Триходермін-біо треба зберігати в сухих, чистих холодильних камерах, які не мають стороннього запаху за температури від +4 °С до + 8°С і відносної вологості повітря, яка не перевищує 80% протягом трьх місяців.

Триходермін-біо можна об’єднувати з кореневими та позакореневими підживленнями мікроелементами.

 

 

                                       ДЦ (ДЕСТРУКТОР ЦЕЛЮЛОЗИ)

Препарат призначений для покращення розкладу пожнивних решток та поліпшення структури і підвищення родючості ґрунту.

Пригнічує розвиток фітопатогенних грибів, сприяє активізації ростових процесів, покращує фітосанітарний стан ґрунту.

Використання біопрепарату ДЦ, на відміну від традиційної технології (спалювання або приорювання), дає змогу прискорити розкладання рослинних решток, залишаючи у ґрунті вуглець та азот рослинного походження; знизити розвиток фітопатогенів, покращити родючість ґрунту завдяки: природним вітамінам, ферментам, гормонам росту рослин, амінокислотам та мікроелементам; збільшити продуктивність сільськогосподарських культур на 10 – 30%.

 

Діюча речовина: комплекс спорових та не спорових бактерій і мікроскопічних грибків, які є антагоністами патогенної мікрофлори та активно руйнують целюлозу та інші органічні субстрати рослинного походження.

 

Вміст діючого чинника (титр клітин мікроорганізмів):

 в 1 г препарату не менше 6 млрд.

 

Термін зберігання: від 3 до 6 місяців при температурі +4 – +25 ºС.

 

Норма витрати:

 0,5 кг/га для розкладання пожнивних решток пшениці, ячменю, сої;

 1,0 кг/га для розкладання пожнивних решток кукурудзи, соняшнику.

 

Спосіб застосування: препарат розчинити у воді, ретельно розмішати, рівномірно нанести на ґрунт з пожнивними рештками. Оброблений ґрунт продискувати або виорати. Максимально скоротити час від обробки до дискування чи оранки. Обов’язковим є додавання в розчин азотних добрив залежно від кількості та типу органічного субстрату – 10–20 кг/га N2 (N2  а не N2).

Фасування: мішки 5; 20 кг.

 

                                         Бактороденцид-Антимишин

                                                                                     Продукція БАКТОРОДЕНЦИД

Бактороденцид – зернова приманка, на якій вирощені бактерії мишиного тифу Ісаченка. Препарат має чітку вибіркову патогенність . Ефективний проти найбільш масових і шкідливих видів гризунів:

  • домових;

  • лісових;

  • різного роду полівок (звичайної або сірої, водяної);

  • щурів;

  • сірого хом’ячка;

  • сусликів.

Нешкідливий для домашніх тварин.

Препарат можна застосовувати в будь-яку пору року, навіть взимку при температурі до – 25 0C. Найкраще препарат застосовувати в осінньо-зимовий та ранньовесняний періоди  в межах  – 15 0C ─ +15 0C ). Норма внесення залежить від видового складу та чисельності гризунів. При середньому заселенні посівів гризунами норма на 1 га складає 1 – 1,5 кг/га. При високій заселеності норму збільшують до 2 – 2,5 кг/га.

Препарат ефективний при температурі від 25 0С до + 35 0С. При обробітку сільськогосподарських угідь бактороденцид розкидають у нори, біля нір. Після поїдання препарату гризуни гинуть на 6 – 8 день.

Відомо, що у хворих гризунів бактерії мишиного тифу виділяються із сечею і калом, що є джерелом зараження здорових особин. Якщо в приміщенні нори виявити важко, бактероденцид розкладають у приманочні ящики (посуд).

   

Строки зберігання препарату :

  • Сухого  -     – 15 0С -  + 25 0С    – 180 днів;

  • Вологого -  – 15 0С  -  + 5 0С       – 60 днів.

           

Враховуючи строки застосування бактороденциду та його переваги при зберіганні, біолабораторія освоїла технологію виробництва сухого зернового бактороденциду, що дає можливість застосовувати його в різних температурних режимах та при необхідності зберігати до 6 місяців. Зерновий бактороденцид (сухий) являє собою сухе зерно пшениці з висушеними в ньому бактеріями мишиного тифу Ісаченка. Вологість сухого зернового препарату не більше 14%. В 1 гр препарату міститься 2,5-3 млрд. бактерій. У сухому бактороденциді з часом не лише не знижується вірулентність бактерій, а, навпаки, збільшуєтся.

Заходи безпеки :

Біопрепарат не шкідливий для людей, теплокровних тварин, птахів, риб. Не накопичується у рослинах, не забруднює навколишнє середовище. При роботі необхідно дотримуватися загальноприйнятих  правил безпеки:  підчас роботи з препаратом не їсти, не пити і не курити. Після роботи добре вимити руки з милом.

 

 

                                                             ТРИХОГРАМА

 

Дрібна комаха бурого кольору, яка належить до родини трихограматид ряду перетинчастокрилих, знищує понад 80 видів шкідників. Трихограма розвивається всередині заражених нею яєць комах-шкідників.  Уражені трихограмою яйця через кілька днів набувають темного забарвлення.

 Паразитичний спосіб життя ведуть лише личинки, а дорослі комахи живляться нектаром та росою.

Трихограму використовують для боротьби з листогризучими та підгризаючими совками, стебловим кукурудзяним метеликом, шкідниками саду, американським білим метеликом, лучним метеликом, шовкопрядами та іншими шкідниками.

Випуск трихограми проводять у два прийоми: на початку яйцекладки основних видів совок і стеблового метелика та з настанням масової яйцекладки. При авіаційному способі розселення випускають різновікову трихограму один раз, але при цьому враховують строки відродження трихограми.

Норми випуску:

Буряки, озимі, багаторічні трави, просо, соняшник, овочі - 80-100 тис. особин на га, кукурудза від 100 тис. до 200 тис. особин  на га.

ЗАСТОСУВАННЯ ТРИХОГРАМИ НА ПРИСАДИБНИХ ДІЛЯНКАХ

Випускають трихограму у період яйцекладки шкідників.

В умовах центральної України совки розвиваються у 2-х поколіннях.

Проти кожного покоління совок проводять 2-3 випуски трихограми з інтервалом 10-12 днів.

Проти першого покоління трихограму випускають у другій-третій декаді травня, проти другого - у другій-третій декаді серпня.

Перший випуск співпадає з початком яйцекладки шкідників, 2 та 3 - з періодом їх масової яйцекладки. Тому, щоб отримати високу ефективність від застосування трихограми, необхідно провести 4-6 її випусків на сезон.

Схема випуску: вміст пакета ділять на 2-3 частини. Першу частину поміщають на відродження, а решту кладуть у холодильник, де вона може зберігатися близько  місяця при температурі +2 - +3 0 С і вологості 85-90 %.

При кімнатній температурі доросла комаха виходить з яйця через 3-5 днів. Відроджена трихограма живе 10-12 днів.

 

Приблизно за день перед відродженням трихограми  (при появі перших поодиноких комах у пакеті) у 1-літрові банки або пластмасові відра кладуть паперові кульки діаметром 0,5-1 см, або прив'яле листя рослин (щириці, акації), або суцвіття конюшини, тмину, моркви, квасолі. На ділянку 0,5 га використовують 50 кульок (листочків). У ці посудини засипають трихограмовані яйця і їх горловину закривають тканиною. Коли  комахи рівномірно розмістяться на кульках чи листочках, їх можна випускати на ділянку.    Кульки розміщують на посівах: моркви, цибулі, капусти, столових та кормових буряків. У садах, лісополосах кульки з трихограмою розміщують по всій кроні дерева. Наступні випуски проводять за цією ж схемою.

 

bottom of page